Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Europos gairės. Vienodos taisyklės dėl MMA. Ko tikėtis?

11.25 Ketvirtadienis 07:07
Augustė Lyberytė

Europos Sąjungos šalyse minimalus mėnesio atlyginimas drastiškai skiriasi – MMA amplitudė svyruoja nuo 332 eurų Bulgarijoje iki 2202 eurų Liuksemburge. Lietuva šiame kontekste yra arčiau žemesnio taško – „ant popieriaus" minimali alga siekia 642 eurus.

Siekiant nors kiek suvienodinti drastiškus skirtumus tarp valstybių narių bei užtikrinti tinkamą europiečių gyvenimą, Europos Parlamentas imasi pokyčių – kelią skinasi reikalavimai, užtikrinsiantys, jog Bendrijos šalyse MMA būtų nustatyta įstatymu arba derybų tarp darbuotojų ir jų darbdavių būdu.

Ką reikš tokie pokyčiai? Kas yra kolektyvinės derybos ir kokia jų prasmė? Ar Europos Parlamentui priėmus sprendimus, Lietuvoje MMA pasieks Liuksemburgo aukštumas? Apie tai diskutuoja Europos Parlamento narė Aušra Maldeikienė bei Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas Mykolas Majauskas.

Laida yra Europos radijo stočių tinklo „Euranet Plus“ dalis.

EuranetPlus logo keyvisual2

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai