Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Europos gairės. Kokių pokyčių atneš naujoji Vokietijos vyriausybė?

12.01 Trečiadienis 11:05
Augustė Lyberytė

Praėjus porai mėnesių po rinkimų, praėjusią savaitę Vokietijos centro kairysis aljansas sutarė dėl naujos vyriausybės. Po ilgo laiko įveikta konservatyvi CDU-CSU koalicija, kuriai ilgus metus vadovavo kanclerė Angela Merkel. Rinkimus nugalėję socialdemokratai rado sutarimą su žaliaisiais ir liberalais. Naujojo kanclerio postas atiteko dabartiniam finansų ministrui Olafui Scholzui. Partijų sutartis – didelės apimties, siekia beveik 200 puslapių. Daugiausiai dėmesio – „suverenios Europos", žaliojo kurso idėjoms, COVID-19 pandemijos valdymui.

Kokių pokyčių atneš naujoji vyriausybė? Kokia bus Vokietija po Angelos Merkel pasitraukimo? Kaip klostysis Vokietijos ir Lietuvos santykiai? Diskutuoja Justinas Juozaitis, Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos politikos analitikas, bei Darius Semaška, buvęs Lietuvos ambasadorius Vokietijoje.

Laida yra Europos radijo stočių tinklo „Euranet Plus“ dalis.

EuranetPlus logo keyvisual2

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.patreon.com/ziniuradijas

Komentarai


Naujausi epizodai