Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Europos gairės. Ar ES migracijos politikos pokyčiai padės įveikti nelegalią migraciją?

09.30 Ketvirtadienis 07:07
Augustė Lyberytė

Per pastaruosius dešimt metų, Europa susidūrė su ne viena migracijos krize. Bene didžiausioji – jau praeityje. Tai 2013-aisiais prasidėjusi migracija iš Artimųjų Rytų. Tada į Europą suplūdo šimtai tūkstančių nuo karo bėgančių žmonių – rekordiškai daug jų skaičiuota 2015-aisiais (prieglobsčio ES prašėsi daugiau kaip 1,2 mln. pabėgėlių).

Nors ši banga nuslūgo, rytinės ES narės susiduria su kiek kitokia migracijos krize, organizuojama nedemokratinio Lukašenkos režimo. Nors skaičiai nė iš tolo neprilygsta ankstesnei krizei, migracijos srautai tapo nemenku iššūkiu tiek Lietuvai, tiek Latvijai bei Lenkijai.

Kaip ES prisideda prie šios migracijos krizės valdymo bei Bendrijos išorės sienų apsaugos? Kokios pagalbos iš ES viršūnių gali sulaukti Lietuva? Diskutuoja Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto direktorė dr. Margarita Šešelgytė bei Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Laurynas Kasčiūnas.

Laida yra Europos radijo stočių tinklo „Euranet Plus“ dalis.

EuranetPlus logo keyvisual2

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai