Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Europos gairės. Ar Briuselis pažabos Minsko keliamą chaosą?

11.11 Ketvirtadienis 11:05
Augustė Lyberytė

Europos Sąjunga dar šią vasarą Baltarusijai pritaikė 4-ąjį sankcijų paketą – tokį Bendrijos sprendimą paskatino ne tik besitęsiančios Lukašenkos režimo represijos, bet ir priverstinis „Ryanair" orlaivio nutupdymas Minske. Visgi, Baltarusijos nacionalinė statistikos tarnyba praneša, jog per pastarųjų metų pirmuosius tris ketvirčius, šalies importas ir eksportas išaugo trečdaliu, o BVP pakilo beveik 3 proc.

Auga ne tik Baltarusijos ekonominė galia – Lukašenka didina spaudimą ES rytuose, pasinaudodamas nelegaliais migrantais. Lenkijos pasienis yra šturmuojamas tūkstantinės minios nelegalių migrantų. Nerimauja ir Lietuva – pareigūnai stebi vis didėjančias užsieniečių grupes prie valstybės sienos.

Kaip suvaldyti besitęsianti chaosą ES pasienyje? Ar ekonominės sankcijos davė naudos ir ar naujas, 5-asis sankcijų paketas gali būti efektyvus? Apie tai diskutuoja Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininkas Žygimantas Pavilionis, politikos analitikas Marius Laurinavičius bei ekonomistas Aleksandras Izgorodinas.

Laida yra Europos radijo stočių tinklo „Euranet Plus“ dalis.

EuranetPlus logo keyvisual2

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.patreon.com/ziniuradijas

Komentarai


Naujausi epizodai