Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

„Ar ES tai gali?“. Kada pavyks sukurti save gebančią apginti Europą?

2024-05-24, Penktadienis 07:07
Jonė Sąlygaitė

Ir toliau siekiama užkurti Europos gynybos pramonę, diskutuojama dėl bendros oro gynybos, vis daugiau diskusijų ir apie Europos Sąjungos branduolinį skėtį. Jungtinėms Valstijoms susiduriant su prastėjančiais santykiais su Kinija, o Artimuosiuose Rytuose žiebiantis vis naujiems konfliktams, vis garsėja idėjos apie Europos Sąjungos kariuomenę, atskirą nuo NATO. Visiems šiems klausimams spręsti kuriamas Europos gynybos komisaro portfelis, į kurį jau nusitaikęs ir Lenkijos Užsienio reikalų ministras Radoslawas Sikorskis. Ar pavyks sukurti save apginti gebančią Bendriją? Ką daryti būtina, o kuriuos siūlymus geriau pamiršti?

Diskutuojame su Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos profesoriumi Giedriumi Česnaku ir Gynybos paramos fondo vadovu, atsargos pulkininku Vaidotu Malinioniu.

BNS nuotr.

Laida yra Europos radijo stočių tinklo „Euranet Plus“ dalis. 

https://euranetplus-inside.eu/euranet-network-news/

EuranetPlus logo keyvisual2

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai