Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Pogimdyminė depresija. Kodėl taip svarbu kalbėti laimingiausiu laikotarpiu?

2023-08-22, Antradienis 11:05
Lina Luneckienė

Pogimdyminė depresija – ne ta tema, kuria smagu kalbėtis būsimoms mamoms pačiu laimingiausiu laukimo momentu. Tačiau gydytojai tvirtai laikosi savo, kad moteris būtinai turi apie tai sužinoti dar iki gimdymo. Kodėl tai yra taip svarbu ir kokią lemtingą naudą turi savalaikis žinojimas? 

Laidoje dalyvauja Krizinio nėštumo centro psichologė Rūta Mickevičienė.

Vis dar stinga informacijos, kaip atpažinti ir kur kreiptis pagalbos emocinius sunkumus patiriančioms besilaukiančioms ar pagimdžiusioms moterims. Vyrauja įvairūs įsitikinimai, stereotipai, baimės jausmas, gėda pripažinti ir kreiptis pagalbos. Nors psichologinės pagalbos ir daugėja, tačiau ne visiems ji yra prieinama dėl finansinių galimybių arba tenka ilgą laiką laukti eilėje. Depresija nėštumo metu ar pogimdyvinė depresija dažnai per vėlai atpažįstama, nes moterys nesikreipia, nureikšmina savijautą, neigia ir pan. Laiku pastebėjus ir suteikus pagalbą, būtų išvengiama tragiškų ar ilgai trunkančių padarinių.

„Krizinio nėštumo centras" teikia nemokamą konfidencialią kompleksinę tęstinę pagalbą, išgyvenančioms krizinį nėštumą, vaikelio netektį dėl persileidimo, priešlaikinio gimdymo, nėštumo nutraukimo ar patiriančioms pogimdyminę depresiją.

Nedelskite pasiūlyti ar kreiptis pagalbos: tel. 8 603 57912, pagalba@krizinionestumocentras.lt

Daugiau informacijos www.krizinionestumocentras.lt

Laidą „Ekspertai pataria" pristato „Krizinio nėštumo centras". Laida finansuojama Visuomenės sveikatos stiprinimo fondo lėšomis. Krizinio nėštumo centras vykdo projektą „Pogimdyvinės depresijos prevencija, stiprinant besilaukiančių ir neseniai pagimdžiusių moterų psichologinį atsparumą". Projektas finansuojamas Visuomenės sveikatos stiprinimo fondo lėšomis, kurį administruoja Sveikatos apsaugos ministerija.

 

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: https://www.patreon.com/ziniuradijas

Naujausi epizodai