Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Ar Lietuvoje turime sąlygas gydyti itin retas ligas?

03.30 Antradienis 11:05
Eglė Gabrytė

Retomis ligomis suserga vienas iš dvidešimties. Visame pasaulyje jomis serga maždaug 300 mln. žmonių. Nors priskaičiuojama daugiau kaip 6000 retų ligų pavadinimų, jų gydymas prieinamas vos 5 proc. sergančiųjų. Laidoje aiškinsimės, kokia situacija Lietuvoje – ar turime tinkamas sąlygas diagnozuoti ir gydyti retomis ligomis sergančius žmonės? Kaip dažnai jomis sergantys yra priversti ieškoti pagalbos užsienyje?

Laidoje dalyvauja Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto dekanas, Santaros klinikų Medicininės genetikos centro vadovas, gydytojas genetikas prof. Algirdas Utkus, Santaros klinikų Retų ligų koordinavimo centro Klinikinio poskyrio koordinatorė prof. Rimantė Čerkauskienė ir gydytoja genetikė, Santaros klinikų retų ligų koordinavimo centro tarptautinių ryšių koordinatorė dr. Birutė Tumienė.

Laidą „Ekspertai pataria“ pristato „Takeda“.

C-ANPROM/LT/ELA/0003

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.patreon.com/ziniuradijas

Komentarai


Naujausi epizodai