Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Vilniaus Kalvarijos: ir sielai, ir kūnui

05.22 Šeštadienis 10:30
Gabija Lunevičiūtė

Po XVII amžiaus vidurio Tvano Vilniuje, kuomet ne Neris, o maskvėnų kariuomenė šešerius metus buvo užtvindžiusi miestą, nutarta sostinės grožiui ir didybei atkurti nei jėgų, nei pinigų negailėti. O kad Visagalis daugiau niekada savo saugančio žvilgsnio nuo miesto nenusuktų – Verkiuose, netoli vyskupų rūmų, buvo sukurta Naujoji Jeruzalė – Kalvarijos.

Miškingi Verkių apylinkių kalneliai pervadinti Šventosios žemės kalnų vardais, ten čiurlenančiam upeliui duotas Jeruzalėje tekančio Kedrono vardas, pastatytos koplyčios, atstumai tarp kurių net žingsnių tikslumu atitinka Jeruzalės realijas... Apie tai, ką galima pamatyti ir pajusti einant 7 kilometrai mišku, kopinat į kalveles, leidžiantis šlaitais, grožintis gamtos ir unikalaus kultūros paveldo objekto derme, pasakoja Emilija Karčevska.

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.patreon.com/ziniuradijas

Komentarai


Naujausi epizodai