Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Kaip regiono ekonomiką paveiktų skaitmeninis mokestis?

04.28 Trečiadienis 10:06
Kotryna Tamkutė

Šių metų pradžioje Europos Komisija pradėjo viešas konsultacijas dėl iniciatyvos „Sąžininga ir konkurencinga skaitmeninė ekonomika. Skaitmeninis mokestis“. Ja pripažįstamas, kad skaitmeninė ekonomika teikia daug naudos piliečiams ir bendrovėms, o skaitmenizacija yra neatsiejama globalios ekonomikos dalis. Visgi, Europos Komisijos teigimu, dėl augančio tam tikros skaitmeninės veiklos masto ir populiarėjančių naujoviškų verslo modelių dabartinės mokesčių sistemos susiduria su vis didesniais iššūkiais. Todėl yra svarbu, kad visi mūsų ekonomikos sektoriai mokėtų teisingą mokesčių dalį ir prisidėtų prie mūsų visuomenės veikimo.

Apie tai, kas yra pateikiama Europos Komisijos pasiūlymuose ir ko jais siekiama, bei kaip naujos mokestinės iniciatyvos galėtų paveikti skaitmeninės ekonomikos sektorių laidoje diskutuoja ekonomistas Emilis Martinavičius ir skaitmeninių technologijų kompanijos „Google“ viešosios politikos vadovas Lietuvai ir Latvijai Paulius Vertelka.

Laidą rengia Lietuvos laisvosios rinkos institutas 

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.patreon.com/ziniuradijas

Komentarai


Naujausi epizodai