Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Žemesnė rinkimų kartelė – daugiau demokratijos ar chaoso?

11.21 Ketvirtadienis 13:05
Ridas Jasiulionis

Šiandien Seimas svarsto žemesnę kartelę parlamento rinkimams – siūloma ją nuleisti iki 4 ar 3 procentų rinkėjų balsų. Projektą dėl žemesnės rinkimų kartelės pateikė opozicinio Liberalų sąjūdžio atstovas Simonas Gentvilas. Pagal jo pataisas, partija mandatų gautų surinkusi ne mažiau kaip 4 proc. rinkėjų balsų, partijų koalicija – 6 proc. rinkėjų balsų. Tačiau valdančiųjų frakcijų atstovai yra registravę siūlymą dėl 3 proc. kartelės partijoms ir 5 proc. Dabar pirminį projektą pateikę liberalai atsitraukia nuo savo siūlymo.

Prezidentas Gitanas Nausėda remia 4 proc. ir 6 proc. ribas. Pasak prezidento, kartelės sumažinimas sudarytų galimybes Seime atstovauti didesniam žmonių skaičiui.

Laidoje dalyvauja Vilniaus universiteto politologas Mažvydas Jastramskis, Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos narys Simonas Gentvilas, Seimo vicepirmininkas, Socialdemokratų darbo partijos frakcijos narys Gediminas Kirkilas, TS-LKD frakcijos seniūno pavaduotojas Jurgis Razma.

New Bitmap8

Komentarai


Naujausi epizodai