Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Vilniaus gatvių rekonstrukcijos – daugiau naudos ar žalos?

2021-10-22, Penktadienis 13:05
Jonė Sąlygaitė

Pasak Vilniaus miesto savivaldybės darniam judumui pritaikytos gatvės Vilniuje tampa realiai veikiančiais sprendimais. Humanizuojamos Islandijos, I. Šimulionio, Giedraičių gatvės. Ramaus eismo zona tapo ir Naugarduko gatvė. Toliau darbai bus tęsiami kitose Vilniaus gatvėse, pokyčiai laukia Vytenio, Mindaugo, T. Šenvčenkos, V. Kudirkos gatvių, taip pat Konstitucijos prospekto. Siaurinamos automobilių eismo juostos, pertvarkomas jų stovėjimas, įrengiamos saugumo priemonės, želdiniai, mažosios architektūros elementai.

To tikslas – miestiečiams saugesnis judėjimas, gyvesnės gatvės, daugiau erdvės. Na, o štai Naujamiesčio gyventojai jau pastebi, kad pirmoji Vilniuje susiaurinta Naugarduko gatvė tapo mažiau saugi, joje per trumpą laiką buvo sužalotos dvi mergaitės, dar vienas žmogus partrenktas mirtinai. Tad ar tikrai pirmieji pavyzdžiai sufleruoja saugesnį judėjimą? Vieni vilniečiai skundžiasi susiaurintomis gatvėmis, vienpusiu eismu ir transporto spūstimis, kiti – džiaugiasi, kad miestas taps žalesnis, patrauklesnis pėstiesiems, dviratininkams ir paspirtukininkams. Ar Vilniaus gatvių rekonstrukcijos atneš naudos ar visgi žalos?

Diskutuojame su vyriausiuoju Vilniaus miesto inžinieriumi Antonu Nikitinu, vairavimo mokyklos „Draiveris" instruktoriumi Sigitu Pudžemiu, Kauno miesto savivaldybės Transporto ir eismo organizavimo skyriaus vedėju Martynu Matusevičiumi bei Transporto kompetencijų agentūros vadovu Evaldu Morkūnu.

Antroji laidos tema: Praėjusią savaitę Seime priimtos Baudžiamojo kodekso pataisos, kuriomis apibrėžtas neteisėtas žmogaus persekiojimas. Šį sprendimą dar turi patvirtinti prezidentas. Jo sprendimo laukiama šiandien. Pasak Lietuvos žmogaus teisių centro, prieš tai buvęs teisinis reguliavimas persekiojimo atvejais neveikia, o nuo to nukentėję nesulaukia tinkamos ir greitos pagalbos, tačiau Baudžiamojo kodekso pokyčius kritikuoja teisininkai. Kodėl?

Pokalbis su Lietuvos Aukščiausiojo teismo teisėju Olegu Fedosiuku ir Vilniaus moterų namų Krizių centro vadove Lilija Henrika Vasiliauske.

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai