Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

„Valstiečių" trupėjimas: atsinaujinimas ar pabaiga?

12.07 Antradienis 13:05
Jonė Sąlygaitė

„Valstiečius" problemos aplankė dar rudens pradžioje, pasitraukus bendražygiui Sauliui Skverneliui ir dar 12 partiečių. Krito reitingai. Vakar dešiniajai Ramūno Karbauskio rankai Agnei Širinskienei pasitraukus iš valstiečių ir žaliųjų sąjungos prasidėjo diskusijos apie partijos vienybės nebuvimą, taip pat apie kitų partiečių svarstymus palikti partiją.

A. Širinskienė neslepia, kad situacija partijos viduje – sudėtinga, tarp partiečių sklando pavydas ir nesusikalbėjimas. Ką reiškia valstiečių ir žaliųjų sąjungos trupėjimas? Partijos atsinaujinimą, o gal pabaigą? Kam naudingos „valstiečių" problemos?

Apie visą tai kalbame su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos nariu Robertu Šarknicku, Seimo Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos" atstovu Tomu Tomilinu, Klaipėdos universiteto politologe Gabriele Burbulyte-Tsiskarishvili ir viešųjų ryšių ekspertu Arūnu Armaliu.

Antroji laidos tema: praėjusią savaitę švietimo, mokslo ir sporto ministerija pranešė, kad asmenys, įgiję tam tikras specialybes aukštojoje mokykloje, bet neturintys pedagoginio išsilavinimo turės daugiau galimybių tapti mokytojais. Taip bus plečiamos galimybės skirtingų sričių profesionalams tapti mokytojais, o tai esą spręs mokytojų trūkumo problemą. Visgi, pedagogo kvalifikaciją specialistai turės įgyti per dvejus metus nuo darbo mokykloje pradžios.

Ar tai tinkamas būdas išspręsti mokytojų trūkumo problemą? Ar specialistai be pedagoginio išsilavinimo sugebės dirbti su moksleiviais?

Apie tai diskutuojame su švietimo, mokslo ir sporto viceministru Ramūnu Skaudžiumi ir Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos pirmininku Andriumi Navicku.

 

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai