Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Teisinės neliečiamybės panaikinimas – daugiau naudos ar žalos?

2023-01-31, Antradienis 13:05
Jonė Sąlygaitė

Po Kristijono Bartoševičiaus skandalo, konservatorių partija pasiūlė pradėti diskutuoti apie Seimo narių teisinės neliečiamybės naikinimą. Tokie siūlymai dalies apžvalgininkų pavadinti bandymu kaip nors sureaguoti į buvusio Seimo nario galimą pedofilijos skandalą, tačiau jiems, neva, šiuo metu ne laikas ir ne vieta. Išsiskyrė ir Seimo frakcijų nuomonės. Vieni kalba apie dalinį teisinės neliečiamybės panaikinimą, kiti žeria kritikos strėles ir kalba, jog toks sprendimas gali paskatinti politinius susidorojimus, o tretieji, remdamiesi užsienio šalių pavyzdžiais, šneka apie tai, kad anksčiau ar vėliau teisinė neliečiamybė Lietuvoje turi būti panaikinta. Tam, kad toks pokytis būtų priimtas reikėtų keisti Konstituciją.

Taigi, kokią naudą teisinė neliečiamybė atneša demokratijai, o gal ji daro daugiau žalos ir vilkina teisėsaugos sprendimus? Kokios nuomonės laikosi skirtingų Seimo frakcijų nariai? Ar Kristijono Bartoševičiaus atvejis gali tapti proveržiu dalinės ar visiškos teisinės neliečiamybės panaikinimui?

Diskutuojame su konservatoriumi Mindaugu Linge, demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos" nariu Tomu Tomilinu, teisės profesoriumi Vytautu Sinkevičiumi ir politologu Bernaru Ivanovu.

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai