Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

„Sekimo kapitalizmas“ – kelias į naują vergovę ar didesnę laisvę?

11.22 Penktadienis 13:05
Ridas Jasiulionis

Šią savaitę paskelbtoje tarptautinės žmogaus teisių organizacijos „Amnesty International“ ataskaitoje skelbiama, kad interneto milžinių „Facebook“ ir „Google“ duomenų rinkimo verslo modelis kelia grėsmę žmogaus teisėms visame pasaulyje.

„Nepaisant jų teikiamų paslaugų realios vertės, „Google“ ir „Facebook“ platformos turi sisteminę kainą“, – rašoma ataskaitoje „Sekimo milžinės“.

„Google“ ir „Facebook“ dominuoja mūsų gyvenimuose ir yra įgijusios beprecedentę galią skaitmeniniame pasaulyje, rinkdamos bei pelnydamosi iš milijardų žmonių asmeninių duomenų“, – sakė organizacijos generalinis sekretorius Kumi Naidoo (Kumis Naidu). „Jų turima užmaskuota mūsų skaitmeninio gyvenimo kontrolė kertasi su pačia privatumo esme ir yra vienas svarbiausių mūsų eros iššūkių žmogaus teisių srityje“, – sakė jis.

„Facebook“ pareiškė nesutinkantis su ataskaitoje pateikiamais „netikslumais“ ir nuomone, kad jo verslo modelio pamatas yra sekimas. „Google“ raštiško atsakymo nepateikė.

Laidoje dalyvauja Nacionalinio kibernetinio saugumo centro direktorius Rytis Rainys, informacinių technologijų ekspertas Marius Pareščius, ekonomikos ir inovacijų viceministras Elijus Čivilis, apžvalgininkas Andrius Užkalnis ir Žmogaus teisių stebėjimo instituto Tarybos narė Natalija Bitiukova..

New Bitmap9

Komentarai


Naujausi epizodai