Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Platesnė landa į Seimą: teisus prezidentas ar dauguma?

01.14 Antradienis 13:05
Marijus Gailius

Dėl 3 proc. slenksčio į Seimą (vietoje dabar galiojančių penkių) antradienį karštai sprendžiama parlamente. Pirmu etapu daugumai pavyko sukrapštyti 70 balsų (įskaičiuojant suklydusio Broniaus Bradausko) ir grąžinti prezidento Gitano Nausėdos vetuotą įstatymą į darbotvarkę.

Po pietų sprendžiamas Seimo rinkimų įstatymo 89 straipsnio pataisos likimas. Kartelei sumažinti reikia 71 balso.

Pavyks daugumo ėjimas ar nepavyks – vis dėlto kam jis reikalingas? Ar slenksčio nuleidimas iki 3 proc. pagerintų tautos atstovavimą Seime, ar tik padėtų mažesniesiems koalicijos partneriams?

Diskutuoja parlamentarai: konservatorius Kęstutis Masiulis, socialdemokratas Julius Sabatauskas, be frakcijos dirbantis buvęs žalvalstietis Mindaugas Puidokas, valdančiųjų koalicijos mažesnysis partneris Gediminas Kirkilas, neparlamentinių partijų vadovai: Žaliųjų partijos vicepirmininkė Ieva Budraitė, „Lietuvos sąrašo“ steigėjas Darius Kuolys, taip pat politologas Algis Krupavičius.

Komentarai


Naujausi epizodai