Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Per daug dirbame ar ilsimės?

06.14 Penktadienis 13:05
Aurimas Perednis

Nuo 2020 metų Lietuvoje gali padaugėti nedarbo dienų. Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitetas siūlo švenčių dienų, kai nedirbama, sąrašą papildyti 14-ja diena – lapkričio 2-ąja – Mirusiųjų atminimo (Vėlinių) diena. Šį pasiūlymą pateikė Lietuvos lenkų rinkimų akcijos–Krikščioniškųjų šeimų sąjungos (LLRA–KŠS) frakcijos nariai

Vyriausybė savo išvadoje nurodė nepritarti tokiam siūlymui, nes ES valstybių švenčių dienų vidurkis yra 12, o pas mus ir taip jau yra daugiau. Tam nepritaria ir verslo atstovai. LPK viceprezidentas Jonas Guzavičius sako, kad kasmet biudžetas praras 40 mln. eurų dėl vienos nedarbo dienos.

Seime girdisi siūlymų, kad galbūt reikėtų atsisakyti gegužės 1 dienos ir tuomet lapkričio 2 dieną padaryti nedarbo diena.

Dabar Lietuvoje yra 13 šventinių dienų, per kurias nedirbama.

Laidoje dalyvauja Darbo ir socialinių tyrimų instituto vadovas, VU profesorius Boguslavas Gruževskis, Lietuvos Laisvosios rinkos instituto asocijuota ekspertė Karolina Mickutė, Klaipėdos regiono profsąjungų vadovas Raimondas Tamošauskas, Lietuvos darbdavių konfederacijos direktoriaus pavaduotojas Vaidotas Levickas, Seimo narys Algirdas Sysas, ISM Universiteto profesorius Modestas Gelbūda, banko „Luminor“ vyriausiasis ekonomistas dr. Žygimantas Mauricas.

xx244

Komentarai


Naujausi epizodai