Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Paskui Europą. Kodėl Lietuvoje vis dar nėra įteisintas medikamentinis abortas?

2022-05-12, Ketvirtadienis 13:05
Jonė Sąlygaitė

20 metų Lietuva atsilieka nuo Vakarų valstybių, kuriose įteisintas medikamentinis abortas. Sveikatos apsaugos ministerijos teigimu, atėjo laikas šią problemą sutvarkyti – ruošiamas įstatymo projektas šiai procedūrai įteisinti. Visgi, yra ir tokių politikų, kurie mano, kad toks sprendimas gali pakenkti Lietuvos demografinei situacijai. Esą tai taps lengvai prieinama ir moterys bus linkusios dažniau pasinaudoti šiuo metodu. Taip pat pasigirsta abejonių, ar tai tikrai saugus būdas nutraukti nėštumą, neva, tai gali sukelti septinį šoką, pažeisti gimdą.

Tuo metu, gydytojai tvirtina, kad tai – saugesnis būdas už dabar prieinamą chirurginę intervenciją, o žmogaus teisių aktyvistai prašo moterims suteikti platesnes apsisprendimo laisves. Pasak jų, priešinimasis šios procedūros įteisinimui yra patriarchalinio diskurso dalis.

Kurioje pusėje slypi tiesa? Ar Lietuvos moterys turi turėti galimybę nėštumą nutraukti medikamentais?

Apie tai diskutuojame su Lietuvos akušerių ir ginekologų draugijos nariu dr. Vytautu Klimu, ginekologu prof. Mindaugu Kliučinsku, Laisvės partijos nare Morgana Daniele ir konservatore Vilija Aleknaite-Abramikiene.

Antroji laidos tema: Aljansas laukia Suomijos ir Švedijos pareiškimo dėl narystės NATO. Galutinį nuosprendį turėtume išgirsti kitos savaitės pradžioje, tačiau jau dabar netyla kalbos, kad atsakymas bus teigiamas. Artėjant Švedijos ir Suomijos sprendimui, Jungtinė Karalystė jau vakar įsipareigojo ginti šias šalis pereinamuoju laikotarpiu. Kaip Skandinavijos šalių narystė keis NATO? Ko tikisi Suomija ir Švedija bei kaip tai koreguos Baltijos šalių saugumą?

Laidoje dalyvauja Vytauto Didžiojo universiteto lektorius Mindaugas Norkevičius ir Lietuvos ambasadorius Suomijoje Giedrius Kazakevičius,  Lietuvos ambasadorius Švedijoje Giedrius Čekuolis.

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai