Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Pacientų perkėlimas iš vieno greitosios automobilio į kitą – baisu ar normalu?

09.16 Pirmadienis 13:05
Aurimas Perednis

Prieš dvi savaites pradėjo veikti nauja greitosios medicinos pagalbos pacientų gabenimo į gydymo įstaigas tvarka.

Didžiųjų miestų dispečerinėse budėjimą pradėjo 20 naujų klasterinių greitosios pagalbos brigadų. Jų tikslas iš kolegų, dirbančių rajonuose, pusiaukelėje perimti infarktą, insultą ar daugybines traumas patyrusius pacientus ir nugabenti juos į didmiesčio ligoninę. Tačiau ar saugu pacientus perkėlinėti iš vieno greitosios automobilio į kitą greitkeliuose, kaip tai nutiko kelyje Vilnius – Ukmergė?

Ar vadovaujantis nauja tvarka negaištamas gyvybiškai svarbus laikas ir nerizikuojama pacientų sveikata bei gyvybe? 

Laidoje dalyvauja Sveikatos apsaugos ministerijos Pirminės sveikatos priežiūros ir slaugos skyriaus patarėja Viktorija Buzytė, Kauno raj. Greitosios medicinos pagalbos stoties vyr. gydytoja Nelita Gudžiūnaitė Bybartienė, Greitosios medicinos pagalbos įstaigų asociacijos pirmininkas Nerijus Mikelionis, Seimo Sveikatos reikalų komiteto narys Antanas Matulas, Skubiosios medicinos gydytoja, Klasterinės brigados medikė Eglė Ragaišytė, VU profesorius, Santaros klinikų kardiologas, Skubios medicinos klinikos vadovas Pranas Šerpytis.

xx311

Komentarai


Naujausi epizodai