Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Negi Lietuvos mokyklos neišmoko... lietuvių kalbos?

12.04 Trečiadienis 13:05
Marijus Gailius

Pagal naujausią mokyklų reitingą vos 4 šalies gimnazijos gerai išmoko lietuvių kalbos – tik šių keturių abiturientai šįmet per brandos egzaminą surinko vidutiniškai per 80 proc. balų. Tuo metu anglų kalbos egzaminui gerai paruošia apie 30, o rusų kalbos egzaminui – visos 50 reitinge įvardintų gimnazijų.

Kodėl rusų k. ir anglų k. egzaminams mokiniai paruošiami žymiai geriau nei valstybinės kalbos egzaminui? Kodėl mokytis fizikos, chemijos, biologijos šalies mokyklose lengviau nei lietuvių kalbos?

Ar Lietuvos mokinių skaitymo gebėjimai, kurie per dešimtmetį pagerėjo nuo 468 iki 476 taškų, iš tikrųjų yra „statistiškai reikšmingas“ pokytis, kaip teigia Švietimo, mokslo ir sporto ministerija?

Diskutuoja švietimo, mokslo ir sporto viceministrė Jolanta Urbanovičžurnalo „Reitingai“ redaktorius Gintaras Sarafinas, lietuvių kalbos mokytojai, visuomenininkai Mindaugas Grigaitis ir Elžbieta Banytėparlamentaras konservatorius Edmundas Pupinis.

New Bitmap10

Komentarai


Naujausi epizodai