Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Naujas mokestis: keisti automobilį ar mokėti už taršų?

07.15 Ketvirtadienis 13:05
Aistė Čiučiurkaitė

Pagal aplinkos ministerijos siūlymą, dauguma t.y. 75 proc. automobilių naudotojų dėl to, kad jų automobiliai yra mažiau ar daugiau taršūs, privalės susimokėti naudojimo mokestį.

Paskaičiuota, kad ketvirtadalis vairuotojų nemokės atnaujinto mokesčio. Apie pusė savininkų nemokės daugiau nei 100 EUR per metus.

Aplinkos ministerijos siūlomas taršos mokestis susideda iš dviejų dalių: registracijos ir naudojimo.

Registracijos mokestis išliks toks pats kaip ir iki šiol ir bus mokamas vieną kartą. Jis priklausys nuo išmetamo CO2 kiekio.

Naudojimo mokestis priklausys nuo CO2 gramo kainos arba kuro vartojimo neefektyvumo, tai yra anglies dioksido išmetamo kiekio vienam nuvažiuotam kilometrui. Taip pat nuo EURO standarto ir kuro rūšies, nuo kurių priklauso aplinkos kokybė miestuose. Tai reiškia, kad dyzelių ir/arba galingesnių ar ne tokių modernių automobilių naudotojai mokės daugiausiai.

Pavyzdys:

BMW 3 Amžius: 2006 Degalai: Dyzelinas Variklis 2.0l 120 kW CO2: 153 g/km Registracijos mokestis: 387 EUR, naudojimo mokestis: 97 EUR.

BMW 5 Amžius: 2013 Degalai: Dyzelinas Variklis 2.0 l 135 kW CO2: 134 g/km Registracijos mokestis: 295 EUR, naudojimo mokestis: 74 EUR.

Taršos riba lieka tokia pati – tai yra 130 g CO2/km, o tarifo augimas prasideda nuo statistinio vidurkio – 160 g CO2/km ribos.

Įstatymų projektus rudenį planuojama pateikti Seimui. Numatomas įsigaliojimas – 2023 metų sausio 1 diena.

Pašnekovai: aplinkos ministras Simonas Gentvilas, Seimo narys, buvęs aplinkos ministras Kęstutis Mažeika, Įmonės „Regitra" direktoriaus pavaduotojas Saulius Šuminas, autoplius.lt vadovas Artūras Mizeras, Žinių radijo laidos „Žalia rodyklė" vedėjas Vitoldas Milius, Kauno miesto savivaldybės Transporto ir eismo organizavimo skyriaus vedėjas Martynas Matusevičius.

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.patreon.com/ziniuradijas

Komentarai


Naujausi epizodai