Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Naujagimių mažėja, pagyvenusių daugėja. Ką darysim?

04.17 Trečiadienis 13:05
Aurimas Perednis

Vakar Lietuvoje vyko demografijos forumas, kuriame buvo ieškoma sprendimų mažėjant dirbančiųjų skaičiui, didėjant imigracijai iš trečiųjų šalių, augant pagyvenusių žmonių skaičiui. Verslas prognozuoja, kad vien šiemet dirbančiųjų pramonėje sumažės daugiau nei 3.5 tūkstančių.

Statistika rodo šių mėnesių teigiamą migracijos balansą, į Lietuvą daugiau atvyksta, nei iš jos išvyksta.

VDU demografė prof. Vlada Stankūnienė sako, kad visgi pagrindinė problema yra intensyvi emigracija ir mažėjantis gimstamumas. „Per šių metų tris mėnesius emigravo daugiau nei per praėjusių metų tris pirmuosius mėnesius, emigracija neslūgsta. Jau treti metai gimstamumas važiuoja žemyn ir šiemet galim turėti tik apie 25 tūkstančius gimusių kūdikių“, – sako ji.

Tad kaip spręsime demografijos problemas – plačiai atverdami duris imigrantams ar skatindami sugrįžti išvykusius ir gimdyti vaikus?

Laidoje dalyvauja VDU demografė Vlada Stankūnienė, LPK prezidentas Robertas Dargis, VU profesorius Boguslavas Gruževskis, Akmenės rajono meras Vitalijus Mitrofanovas, aktyvių mamų sambūrio atstovė Rasa Žemaitė.

xx206

Komentarai


Naujausi epizodai