Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Maišelių apmokestinimas po 1 centą – sprendimas ar imitacija?

2023-06-27, Antradienis 13:05
Aurimas Perednis

Prekybos centrai nuo liepos 1 dienos nebegalės dalinti vienkartinių plastikinių maišelių nemokamai. Taip dar pernai nusprendė Seimas. Jei norėsime už juos nemokėti, turėsime atsinešti savo. Nemokami ploni plastiko maišeliai liks tik šviežiai žuviai ir mėsai. Skeptikai abejoja ar maišelių apmokestinimas po 1 centą spręs plastiko mažinimo problemą. Tad – kaip apsipirkinėsime po liepos 1 dienos? Kas bus, jei maišelius atsinešime iš namų? Ar prekybininkų nustatytas 1 centas už maišelį pakankama suma jo atsisakyti?

Diskutuoja: prekybos tinklo „Maxima" komunikacijos vadovė Indrė Trakimaitė-Šeškuvienė, Vartotojų instituto prezidentė dr. Zita Čeponytė, Seimo Aplinkos komiteto narys Kasparas Adomaitis, VšĮ „Žiedinė ekonomika" direktorius Domantas Tracevičius.

Antroji laidos dalis. Tyrimai rodo, kad Lietuva ne tik daugiau nei 4 kartus atsilieka nuo ES vidurkio pagal širdies ir kraujagyslių ligų paplitimą, tačiau pasižymi nemenkais sergamumo ir mirtingumo netolygumais šalies viduje. Kodėl didmiesčių gyventojai rečiau miršta nuo infarkto? Laidoje dalyvauja Lietuvos širdies asociacijos prezidentė prof. Sigita Glaveckaitė.

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai