Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Kuris karantino scenarijus labiausiai tikėtinas?

2021-01-05, Antradienis 13:05
Aistė Čiučiurkaitė

Pavasarį „pasigirti“, kad pažįstame COVID-19 liga sergantį žmogų galėjo retas mūsų. Kai rasdavome tokį atvejį, išsiaiškindavome visas aplinkybes ir kaip žmogus jaučiasi, nes toks egzempliorius buvo retas. O kaip yra dabar?

Kalbant apie pandemijos valdymą, sveikatos ekspertai šiandien Vyriausybei pristatė 4 karantino scenarijus. Taip pat, siūloma formuoti socialinius burbulus, kad po vieną gyvenantys žmonės galėtų bendrauti. Pasak sveikatos ekspertų, taip psichologiškai būtų lengviau ištverti vienišumą karantino metu.

Keturi karantino scenarijai paremti naujų atvejų skaičiumi 100 tūkst. gyventojų per 14 dienų. Blogiausias – kai atvejų skaičius viršija 500 atvejų 100 tūkst. gyventojų ir pasiekiamas toks infekcijos išplitimo lygis, kada nebeįmanoma užtikrinti COVID-19 liga sergančiųjų gydymo. Tokioje situacijoje siūloma taikyti griežčiausias ribojimo priemones, kokios galioja šiuo metu. Optimistiškiausias variantas, kai atšaukiama dauguma ribojimų, numatomas pasiekus mažesnį nei 25 atvejų 100 tūkst. gyventojų sergamumą, teigiamų testų daliai neviršijant 4 proc., ir turint efektyvią testavimo bei kontaktų atsekimo sistemą.

Statistikos departamento duomenimis, šiuo metu sergamumas 100 tūkst. gyventojų per 14 dienų Lietuvoje siekia 1199,1 atvejo.

Tuo metu didieji verslai prašo pagalbos masiškai ir dažnai testuojant darbuotojus, nes kitu atveju gali nutrūkti gamybos ir tiekimo grandinės. Taip spalio mėnesį vos nenutiko skerdykloje Šilalėje, kai koronavirusas buvo diagnozuotas 5 darbuotojams, o saviizoliuotis turėjo 20 darbuotojų. Delfi.lt rašo, kad tada iškilo rizika, nes sustojus šiai skerdyklai, Lietuvoje būtų atsiradęs šviežios mėsos deficitas.

Tačiau ar dabar, kai pradėtas skiepijimas nuo COVID-19, o situacija nors vangiai, bet pasak Jurgitos Sejonienės, Seimo sveikatos reikalų komiteto narės, gerėja, tikslinga masiškai testuoti?

Be to, Seimas šią savaitę dar dirba kontaktiniu, o kitą planuoja dirbti nuotoliniu būdu. Kiek tai reikalinga ir kaip darbas bus koordinuojamas, kad nekiltų trikdžių?

Praėjusią parą Lietuvoje nustatyta 1510 naujų koronaviruso atvejų, mirė 27 žmonės.  Praėjusią parą taip pat registruota 3730 pasveikusių žmonių, 65 tūkst. 272 – tebeserga. Nuo koronaviruso iš viso mirė 1996 žmonės. Praėjusią parą Lietuvoje atlikta 10 tūkst. 138 tyrimai dėl koronaviruso.

Pašnekovai: „Norfos mažmenos“ vadovas Dainius Dundulis, Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys, Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro vadovas, profesorius Saulius Čaplinskas, Seimo vicepirmininkas Paulius Saudargas, Seimo sveikatos reikalų komiteto pirmininko pavaduotojas Aurelijus Veryga.

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.patreon.com/ziniuradijas

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai