Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų ir komerciniais, tikslais ir kanalais galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Kur veda „kietas“ ministrų keitimas kadencijos viduryje?

12.05 Trečiadienis 13:05
Ridas Jasiulionis

Ministrui pirmininkui pirmadienį S. Skverneliui paskelbus apie trijų ministrų keitimą, prezidentė D. Grybauskaitė pareiškė nematanti realių priežasčių Vyriausybei pertvarkyti ir norinti išgirsti priežastis dėl K. Navicko ir L. Ruokytės-Jonsson atleidimo.

Šiandien po susitikimo su prezidente aplinkos ministras Kęstutis Navickas pareiškė paprašęs šalies vadovės atleisti jį iš pareigų, tačiau apkaltino premjerą Saulių Skvernelį prisidengiant ministrais. „Aš prezidentės paprašiau, kad būčiau atleistas, nes tikrai nematau galimybės dirbti komandoje su dabartiniu premjeru, kuris visada išstato ministrus į priešakines pozicijas“, – žurnalistams Prezidentūroje sakė K. Navickas. „Mano atleidimas bet kokiu atveju yra destrukcinis veiksmas, jis tikrai neprisideda prie darnios valstybės veiklos ir aš nenoriu šitoje vietoje bendradarbiauti“, – kalbėjo K. Navickas, nesutikęs palikti ministro posto savo noru.

Atleidžiama kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson trečiadienį pareiškė, kad dirbti su premjeru Sauliumi Skverneliu jai nebeleistų savigarba. „Savo noru pateikiau atsistatydinimo prašymą premjerui, tai yra labai aiškus apsisprendimas. Su tokiu premjeru tikrai nenoriu dirbti toliau, nėra prasmės ir mano savigarba neleistų“, – žurnalistams po susitikimo su prezidente Dalia Grybauskaite sakė ministrė.

Sprendimus dėl ministrų atleidimo prezidentė Dalia Grybauskaitė žada priimti artimiausiu metu.

Laidoje dalyvauja „Lietuvos ryto“ žurnalistas Tadas Ignatavičius, Seimo Aplinkos apsaugos komiteto pirmininkas Kęstutis Mažeika, premjero patarėjas Skirmantas Malinauskas, buvęs premjeras, opozicinės Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narys Andrius Kubilius, politikos apžvalgininkas Kęstutis Girnius.

xx42

Komentarai


Naujausi epizodai