Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų ir komerciniais, tikslais ir kanalais galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Kur link veda nesibaigiantis „Brexit'as“?

03.14 Ketvirtadienis 13:05
Ridas Jasiulionis

Didžiosios Britanijos įstatymų leidėjai šiandien balsuos, ar reikia prašyti Europos Sąjungos atidėti kovo 29-ąją numatyto šalies išstojimo iš bloko terminą, šiam procesui patekus į aklavietę. Vakar Bendruomenių Rūmai nubalsavo atmesti galimybę, kad Jungtinė Karalystė paliks Bendriją neturėdama jokio galiojančio susitarimo.

„Brexit“ procesui įstrigus Britanijos parlamente dar aiškiai atsiskleidė gilus susiskaldymas išstojimo iš ES klausimu, tvyrantis šalyje nuo 2016 metų „Brexit“ referendumo. Bet koks prašymas atidėti išstojimą turėtų būti pateiktas iki ES viršūnių susitikimo Briuselyje kovo 21-22 dienomis. Bendrijos lyderiai jau yra pareiškę, kad sutiks atidėti „Brexit“ datą tik tuo atveju, jeigu Britanija pateiks konkrečių pasiūlymų, kaip išeiti iš šios krizės. „Kam turėtume pratęsti derybas? Kokiu tikslu?“ – prieš balsavimą Londone ES vyriausiasis „Brexit“ derybininkas Michelis Barnier sakė Europos Parlamente.

„Brexit'o“ peripetijų pabaigos su nerimu laukia JK lietuviai. Šiuo metu jie gauna tas pačias garantijas, kaip ir britai, bet po išstojimo lietuviai taps trečiųjų šalių piliečiais. Tai atvers galimybę mažinti pašalpas, numatyti reikalavimą įsidarbinti per tam tikrą laiką, išsiųsti teistus asmenis.

Laidoje dalyvauja JK Lietuvių bendruomenės pirmininkė Dalia Asanavičiūtė, Europos komisaras Vytenis Andriukaitis, VU TSPMI direktorius, prof. Ramūnas Vilpišauskas, užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, Rytų Europos studijų centro direktorius Linas Kojala, Seimo Europos reikalų komiteto pirmininko pavaduotojai Rasa Budbergytė ir Andrius Kubilius.

xx183

Komentarai


Naujausi epizodai