Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Kur dėti senas padangas?

10.31 Ketvirtadienis 13:05
Aistė Čiučiurkaitė

Viena iš dažniausių sunkiai utilizuojamų atliekų – padangos.

Padangos yra pavojinga gamtai medžiaga, jų atsikratyti nei servisams, nei gyventojams yra sunku. Po nelaimės Alytaus padangų perdirbimo gamykloje, kilo susirūpinimas ką daryti su vis besikaupiančiomis padangų atliekomis.

Pavyzdžiui, Zarasų miesto pašonėje padangos kaupiamos net ir už perdirbimo gamyklos teritorijos ribų.

Nebetinkamų eksploatuoti automobilių padangų kiekis per pastaruosius metus sudaro 20 000 tonų.

Yra ir inovatyvių sprendimų kaip galima panaudoti senas padangas, pavyzdžiui, Estijos valstybinė energetikos bendrovė padangas naudoja kaip kurą energijai gaminti. Kaip dar galime panaudoti senas padangas, kad atliekų liktų kuo mažiau?

Pašnekovai – Aplinkos ministerijos Atliekų politikos grupės vyr.specialistas Audrius Naktinis, Zarasų rajono administracijos direktorius Benjaminas Sakalauskas, Autogamintojų ir importuotojų asociacijos vadovė Rita Zdanevičienėautoservisų vadovas, autoservisų asociacijos viceprezidentas Gediminas Kriaučiūnas, Vilniaus Gedimino technikos universiteto Aplinkos apsaugos ir vandens inžinerijos katedros vedėjas, Aplinkos apsaugos instituto direktorius doc. dr. Raimondas Grubliauskas, Padangų perdirbimo gamyklos „Akmenės cementas” atstovas Richardas Sudaris, VGTU magistrantas, kūręs batus iš padangų Vilius Benetis.

xx341

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.patreon.com/ziniuradijas

Komentarai


Naujausi epizodai