Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Koks likimas laukia Vilniaus oro uosto?

10.01 Penktadienis 13:05
Jonė Sąlygaitė

Jau mėnesį verda kalbos apie Vilniaus oro uostą. Vieni jam jaučia sentimentus, sako, kad statinys – kultūrinė vertybė, kitiems – baisu į pastatą net pažiūrėti, vadina jį turistų baidykle ar net Lietuvos gėda. Premjerė Ingrida Šimonytė vakar pareiškė abejojanti, ar būtų racionalu išsaugoti Vilniaus oro uosto pastatą. Pasak jos, jo griovimo ar rekonstrukcijos klausimas bus svarstomas planuojant kitų metų biudžetą. Jai pritaria ir susisiekimo ministras Marius Skuodis, kuris nurodo, kad šio pastato atnaujinimas būtų dukart brangesnis nei naujo statyba, be to, oro uostas „neatitinka ne tik Lietuvos įvaizdžio, bet ir netenkina šiuolaikinių poreikių".

Skuodis teigia, jog atsakymus dėl pastato išsaugojimo ar griovimo reikia rasti per artimiausius dvejus metus. Šis susisiekimo ministras – ne pirmas, nusprendęs imtis Vilniaus oro uosto pertvarkos, tačiau įdomu ar jis bus paskutinis? Atvykimo terminalas dar 1984 metais įtrauktas į Kultūros vertybių registrą. Ar pavyks šiai Vyriausybei įgyvendinti užsibrėžtus tikslus?

Diskutuojame su susisiekimo ministru Mariumi Skuodžiu, Kultūros paveldo departamento direktoriaus pavaduotoju Algimantu Degučiu, buvusiu Vilniaus meru Artūru Zuoku ir ekonomistu Nerijumi Mačiuliu.

Antroji laidos tema: pasaulis mini senjorų dieną. Kaip gyvena senjorai Lietuvoje? Kokie jų džiaugsmai ir vargai? Pasikalbėsime su Medardo Čoboto trečiojo amžiaus universiteto rektore dr. Zita Žebrauskiene ir draugystės skambučių centro „Sidabrinė linija" vadove Kristina Čiuželiene.

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.patreon.com/ziniuradijas

Komentarai


Naujausi epizodai