Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Koks bus valdančiųjų inicijuotų reformų likimas?

2023-05-23, Antradienis 13:05
Aušra Jurgauskaitė

Čekių skandalui sudrebinus Vyriausybę, iš Seimo darbotvarkės išbrauktas civilinės sąjungos įstatymo projektas, buvo nuspręsta atidėti ir balsavimą dėl daugybinės pilietybės referendumo datos, tačiau vėliau abu klausimai į darbotvarkę grąžinti. Po svarstymo pritarta civilinės sąjungos įteisinimui, šiam įstatymui priimti lieka vienas balsavimas. Galiausiai nustatyta ir data daugybinei pilietybei įtvirtinti skirtam referendumui - jis vyks 2024 metų gegužės 12 dieną. Kaip dėl dramų Seime jaučiasi bendruomenės, kuriems šie įstatymai svarbūs, o dėl jų taip blaškomasi? Ką tai sako apie kitų reformų – mokesčių ir valstybės tarnybos – ateitį? Ką keičia patenkintas švietimo, mokslo ir sporto ministrės Jurgitos Šiugždinienės atleidimo prašymas ir finansų ministrės Gintarės Skaistės sprendimas grąžinti Kauno savivaldybei lėšas, kurių išleidimo būnant tarybos nare, ji negalėjo pagrįsti? Ar rugsėjis yra geras laikas pirmalaikiams rinkimams? Klausimų šioje situacijoje kyla vis daugiau. Į juos atsakymų ieškome laidoje „Dienos klausimas“. 

Diskutuoja: Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjungos pirmininkas Andrius Navickas, Pasaulio lietuvių bendruomenės pirmininkė Dalia Henke, Seimo narys, konservatorius Andrius Vyšniauskas, Lietuvos žmogaus teisių centro vadovė Jūratė Juškaitė, buvęs premjeras, dabar – Seimo frakcijos „Vardan Lietuvos“ pirmininkas Algirdas Butkevičius, Mykolo Romerio universiteto politologas Saulius Spurga.

Antra tema: ar turime suteikti teisę medikams atsisakyti gydyti, jei pacientai elgiasi nepagarbiai?

Seime bus svarstomas siūlymas leisti medikams negydyti pacientų, jei pastarieji elgiasi nederamai ar nepagarbiai ir tokiu būdu žemina medicinos darbuotojo garbę ir orumą. Šia teise medikai galėtų pasinaudoti tik tuo atveju, jei nėra grėsmės paciento gyvybei. Kritikai pabrėžia, jog pataisų formuluotė nėra aiškiai apibrėžta ir todėl gali sudaryti sąlygas piktnaudžiavimui. Pagal svarstomus projektus, už viešąsias paslaugas teikiančio asmens garbės ir orumo įžeidimą grėstų nuo 50 iki 300 eurų bauda. Ar turėtume suteikti teisę medikams atsisakyti gydyti pacientus, kurie elgiasi nepagarbiai?

Lukas Oželis kalbina Seimo nares Jurgitą Sejonienę ir Ievą Kačinskaitę-Urbonienę bei Lietuvos medikų Sąjūdžio valdybos pirmininkę Austrida Gerliakienę.

Eltos nuotr.

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai