Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Kokių vaistų reikia Lietuvos švietimui?

05.16 Antradienis 13:05
Aurimas Perednis

„Švietimo reforma būtų mūsų prioritetų sąrašo viršuje“, – sako Tarptautinio valiutos fondo misijos Lietuvoje vadovas Ch. Klingenas po susitikimo su premjeru S. Skverneliu.

Lietuvos švietimo sistemoje turėtų būti nustatyti vienodi standartai, turėtų būti mažiau, tačiau geriau apmokamų mokytojų, o sektoriaus vadovybė turėtų įgauti daugiau galių ir atsakomybių.

Švietimo ir mokslo ministerija jau yra parengusi projektus dėl to, kiek atostogų bus moksleiviams. Kaip skelbia portalas 15min.lt, ministrės dar nepasirašytame projekte sakoma, kad 5-10 klasių moksleiviams ir I-IV gimnazijos klasių mokiniams 2018 metais vasaros atostogos prasidės ne gegužės pabaigoje, o birželio 18 dieną.

2019 metais 5-10 klasių moksleiviams ir visiems gimnazistams, išskyrus IV baigiamąją klasę lankančius, atostogos prasidėtų birželio 24-ąją. Pagal ŠMM projektą, vyresniems mokiniams taip pat trumpėtų Kalėdų ir Velykų atostogos.

Pradinukų ugdymo planas tvirtinamas atskirai – įsakymo dėl jo švietimo ir mokslo ministrė taip pat dar nepasirašė.

Vasaros atostogas 2018-aisiais pradinukai turėtų pradėti birželio 1 dieną, o 2019 metais šiek tiek vėliau – birželio 3-ąją.

Laidoje dalyvauja: Gražvydas Kazakevičius, Švietimo ir mokslo viceministras, Gabrielius Landsbergis, TS-LKD pirmininkas, Audrius Jurgelevičius, Lietuvos Švietimo ir mokslo profesinių sąjungų federacijos pirmininkas, Audrius Murauskas, Tėvų forumo pirmininkas ir Eglė Pranckūnienė, „Renkuosi mokyti“ programos atstovė. 

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai