Kinijos vadovas atvyko į Jungtines Valstijas, kur dalyvaus Azijos ir Ramiojo vandenyno šalių ekonominio bendradarbiavimo forume. Tačiau pasaulio dėmesys nukreiptas į JAV ir Kinijos vadovų susitikimą. Dvi nesutariančios pasaulio galiūnės susitinka tuomet, kai Viduriniuosiuose Rytuose plečiasi konfliktas. Amerika remia Izraelį, o Kinija stiprina santykius su Iranu.
Daug klausimų kelia ir Taivanas, kuriame tuoj įvyksiantys rinkimai gali atnešti dar didesnę konfrontaciją su Pekinu. Pastaraisiais mėnesiais JAV stiprina sankcijas Kinijai. Artėjantys rinkimai Jungtinėse Valstijose jau dabar nurodo, kad didžiulis kandidatų dėmesys bus skiriamas santykių su Kinija gerinimui arba politinis konfliktas dar labiau aižės. Visgi, tiek Kinijos, tiek JAV politikai neatmeta vilties, kad santykius dar įmanoma stabilizuoti.
Kokių pokyčių gali atnešti Xi Jinpingo ir Joe Bideno susitikimas? Kalbame su Vytauto Didžiojo universiteto profesoriumi dr. Arvydu Kumpiu.
Komentarai
Bendravimo taisyklės