Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Kokį efektą duos šeštasis sankcijų Rusijai paketas?

2022-05-06, Penktadienis 13:05
Aurimas Perednis, Aušra Jurgauskaitė

Šią savaitę trumpai pristatytas šeštasis Europos Sąjungos sankcijų Rusijai paketas. Oficialiai dar neatskleidžiant visų detalių, nes oficialiai iki galo dėl jų nėra sutarta. Sankcijos taikosi penkiomis kryptymis: į naftą, propagandą, aukšto rango karininkus ir kitus asmenis, atsakingus už nusikaltimus Bučoje ir apsuptį Mariupolyje, iš SWIFT sistemos pašalinamas „Sberbank“ ir dar du bankai, uždraudžiama Rusijai teikti konsultacijų, buhalterių, komunikacijos ekspertų iš ES paslaugas.

Daugiausiai aistrų kyla dėl naftos, nors sankcijas rusiškai naftai ir jos produktams siūloma įvesti su pereinamuoju laikotarpiu. Gryną naftą drausti po pusės metų, o visų jos produktų atsisakyti iki šių metų pabaigos. Taikant išimtį Vengrijai ir, galimai, Slovakijai, kurioms siūloma šį embargą taikyti iki 2023 metų galo. Vis tik, panašu, ir suteikiama išimtimi šios ES narės nėra patenkintos. O ar išvis reikėjo išimties? Kokią Pandoros skrynią tai gali atverti? Koks bus apskritai šių sankcijų efektas? 

Beje, nors trys ketvirtadaliai Lietuvos gyventojų mano, kad Europos Sąjunga (ES) parodė solidarumą su Ukraina Rusijai pradėjus karą, lietuviai išlieka vieni skeptiškiausių vertinant Bendrijos atsaką į karinius veiksmus. 49 proc. Lietuvos gyventojų sutiko su teiginiu, kad nuo konflikto pradžios ES vieningai atsakė į karo veiksmus. Tai – skeptiškiausias rezultatas tarp 27 ES valstybių (ES vidurkis – 63 proc.). Pozityviausiai ES atsaką vertina Danijos (81 proc.) bei kitų Skandinavijos valstybių, Portugalijos, Rumunijos gyventojai. 

Diskutuoja Rytų Europos studijų centro direktorius Linas Kojala, europarlamentarė Rasa Juknevičienė, „Brandnomika“ ekonomistas Aleksandras Izgorodinas, Seimo Užsienio reikalų komiteto narys Audronius Ažubalis

Antra tema. Kaip ribojimas atsiskaityti grynaisiais nuo 3000 eurų paveiks automobilių pardavimus? Diskutuoja Valentinas Naujanis, Europoje eksploatuojamų transporto priemonių pardavėjų ir naudotojų asociacija vadovas ir Mykolas Majauskas, Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas. 

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai

stop113 Citata
2024 m. balandžio 18 d.