Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Kodėl taip mėgstame grynuosius?

10.12 Penktadienis 13:05
Ridas Jasiulionis

„Verslo žinios“ šiandien skelbia Lietuvos bankų asociacijos duomenis, kad 2018 m. pirmąjį pusmetį grynaisiais iš bankomatų Lietuvoje buvo išimta 4,44 mlrd. Eur – daugiau nei pernai tuo metu 4,13 mlrd. Eur. Tuo pat metu auga ir atsiskaitymai už pirkinius mokėjimo kortelėmis Lietuvoje. Pagal Europos centrinio banko tyrimą 28 proc. Lietuvos gyventojų ketvirtadalį ar daugiau reguliariųjų pajamų gauna grynaisiais pinigais. Pagal šį rodiklį Lietuva yra 4 vietoje Europos Sąjungoje - tik po Graikijos, Kipro, Slovakijos.

„Atsiskaitymai negrynaisiais pinigais siejami su šalies pažanga, inovatyvumu, didesniu konkurencingumu“ - VŽ teigia Lietuvos banko Rinkos infrastruktūros politikos skyriaus viršininkas Tomas Karpavičius.

Laidoje dalyvauja finansų ministras Vilius Šapoka, Lietuvos banko grynųjų pinigų departamento atstovas Egidijus Paleckis, Lietuvos bankų asociacijos prezidentas Mantas Zalatorius, Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininko pavaduotojas Kęstutis
Glaveckas ir
Lietuvos bankų klientų asociacijos vadovas Rūtenis Paukštė.

 

xx4

Komentarai


Naujausi epizodai