Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Kodėl pilietis pranešęs apie e-sveikatos spragą sulaukė bylos?

10.02 Antradienis 13:05
Aurimas Perednis

Už elektroninės sveikatos trūkumų atskleidimą visuomenei kibernetinio saugumo ekspertui Dariui Povilaičiui gresia sankcijos, vyksta ikiteisminis tyrimas, norima jam kelti baudžiamąją bylą, pirmadienį pranešė LRT televizija. Vyrui tenka aiškintis teisėsaugai, nes jis pastebėjo, kad prisijungus prie „Registrų centro“ kurtos sistemos, buvo galima rasti pacientų asmens duomenis.

Anot sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos, informacinių technologijų specialistas apie tai, kad elektroninėje sistemoje matomi asmens duomenys, turėjo pranešti atsakingoms institucijoms, o ne visuomenei.

Laidos dalyviai: pilietis, pranešęs apie e-sveikatos spragas, Darius PovilaitisTransparency International Lietuvos skyriaus vadovas Sergejus MuravjovasPagalbos onkologiniams ligoniams asociacijos vadovas Šarūnas NarbutasSeimo antikorupcijos komisijos pirmininkas Vitalijus GailiusInformacinių technologijų ir saugumo ekspertas Marius Pareščiusteisininkas Petras Ragauskas.

xx153

 

Komentarai


Naujausi epizodai