Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Kodėl kilo konfliktas dėl Sapiegų parko sutvarkymo?

05.28 Antradienis 13:05
Aurimas Perednis

Sapiegų rūmų parkas – vienas seniausių Vilniaus parkų, įkurtų prie didžiojo etmono Kazimiero Jono Sapiegos XVII a. statytų baroko stiliaus rūmų Antakalnyje.

Antakalnio bendruomenę papiktino sostinės savivaldybės planai tvarkant Sapiegų parką iškirsti beveik 300 medžių, ji kviečia savo narius aktyviai tam priešintis, nors po viešos kritikos savivaldybė ir nusprendė kertamų medžių skaičių sumažinti maždaug trečdaliu.

Vilniaus miesto savivaldybei neatsižvelgus į Antakalnio bendruomenės kritiką dėl medžių kirtimo Sapiegų parke, aplinkos ministras Kęstutis Mažeika žada stabdyti 0,4 mln. eurų finansavimą parko tvarkymo projektui. Jis pareiškė, kad savivaldybė su bendruomene turi sutarti per dvi savaites.

Kodėl nerastas kompromisas dėl Sapiegų parko atnaujinimo? Ką daryti toliau?

Laidoje dalyvauja Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktorius Povilas Poderskis, Antakalniečių bendruomenės tarybos narys Eduardas Kriščiūnas, Vilniaus miesto vyriausiasis architektas Mindaugas Pakalnis, aplinkosaugininkas Liutauras Stoškus, Aplinkos ministras Kęstutis Mažeika, ornitologas Gediminas Petkus.

xx232

Komentarai


Naujausi epizodai