Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Kodėl avarijose nukenčia motociklininkai?

06.29 Pirmadienis 13:05
Aurimas Perednis

Lietuvoje vis dažniau pranešama apie avarijas, per kurias nukenčia motociklų vairuotojai. Vakar Utenos plente į avariją pateko motociklu važiavę senelis ir anūkė. Jie abu buvo išvežti į ligoninę. Avarija įvyko ties Pociūnų kaimu. Prieš 2 dienas Vilniuje, Kalvarijų gatvėje, apie 20 val., įvyko kitas eismo įvykis – motociklininkas rėžėsi į automobilį. Vyro būklė labai sunki.

Seime svarstoma idėja suteikti teisę B ir kitų įstatyme nurodytų kategorijų vairuotojo pažymėjimą vairuoti A1 klasės motociklą. Tačiau Susisiekimo ministerija tam nepritaria, baimindamasi dėl eismo saugumo. Ministerija nurodo, kad minimos transporto priemonės yra sudėtingesnės ir pavojingesnės už mopedus, reikalauja specifinių žinių bei praktinio vairavimo įgūdžių, o patys motociklai yra laikomi viena iš pavojingiausių transporto rūšių, t. y. tikimybė žūti yra bemaž 20 kartų didesnė, nei vairuojant lengvąjį automobilį.

Laidoje dalyvauja Susisiekimo ministerijos Vidmantas Pumputis, VGTU technikos mokslų daktaras Vigilijus Sadauskas, Asociacijos „Lietuvos motociklininkų klubas“ vadovas Virginijus Aučyna,  Lietuvos kelių policijos vadovas Vytautas Grašys.

Komentarai


Naujausi epizodai