Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų ir komerciniais, tikslais ir kanalais galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Kodėl atleidžiami trys ministrai?

12.03 Pirmadienis 13:05
Darius Matas

Praėjusią savaitę kulminaciją pasiekęs mokytojų streikas, kuomet protestuojantys mokytojai apsigyveno Švietimo ir mokslo ministerijoje, regis, išjudino pokyčius Vyriausybėje. Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis praneša priėmęs sprendimą keisti tris savo Vyriausybės ministrus – kultūros ministrę Lianą Ruokytę-Jonsson, švietimo ir mokslo ministrę Jurgitą Petrauskienę bei aplinkos ministrą Kęstuti Navicką.

Komentuodamas savo sprendimą žurnalistams, premjeras sakė: „yra sričių, kuriose norėčiau matyti didesnį proveržį, didesnę dinamiką, didesnį ryžtą. Todėl noriu pranešti jums, kad šiandien priėmiau sprendimą keisti tris šios Vyriausybės ministrus“, – žurnalistams šiandien sakė S. Skvernelis. Tiesa, premjeras teigė, kad sprendimas keisti ministrus nėra susijęs su vykstančiais mokytojų protestais ar nepasitenkinimu dėl medžių kirtimų saugomose teritorijose. Jis teigė apie šį sprendimą iš anksto neįspėjęs šalies vadovės. Atleidus šiuos ministrus, bus pasikeitę jau šeši šios Vyriausybės ministrai.

Opozicinių konservatorių lyderis Gabrielius Landsbergis, komentuodamas susidariusią situaciją pareiškė, kad kartu su besitraukiančiais trimis ministrais iš pareigų turi trauktis ir premjeras Saulius Skvernelis: „premjeras pripažino, kad Vyriausybė – didelė, esminė dalis ministrų nesusitvarkė su pareigomis. Tai man kyla esminis klausimas, ar apskritai neverta pripažinti, kad šita Vyriausybė in corpore nesusitvarkė ir ar neverta premjerui tiesiog atsistatydinti pačiam – prisiimti atsakomybę už visas vykdančias ir vykdomas reformas“, – BNS sakė G. Landsbergis.

Pasikeitus daugiau nei pusei iš keturiolikos ministrų, Vyriausybė pagal Konstituciją turi iš naujo gauti Seimo įgaliojimus arba atsistatydinti. Premjeras teigė, kad pats trauktis iš pareigų ar imtis prezidento rinkimų kampanijos neketina ir užtikrino, kad Vyriausybė dirbs toliau.

Laidoje dalyvauja: premjero patarėjas Skirmantas Malinauskas, Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos (LŠDPS) pirmininkas Andrius Navickas, „Medikų sąjūdžio“ narė Jurgita Sejonienė, politologas Liutauras Gudžinskas, Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto docentė Nerija Putinaitė, Mykolo Romerio universiteto dėstytojas Saulius Spurga.

xx40

Komentarai


Naujausi epizodai