Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Kodėl abejojama nuteistųjų amnestijos efektyvumu?

2018-11-16, Penktadienis 13:05
Darius Matas

Kitų metų pradžioje dalis nuteistųjų turėtų sulaukti amnestijos. Seimas vakar priėmė specialų Amnestijos įstatymą, kuris palies kelis šimtus nuteistųjų – apie 170 būtų kitąmet paleista į laisvę, dar 250-čiai būtų sutrumpintas laisvės atėmimo laikas. Pagal Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio ir popiežiaus Pranciškaus vizito proga inicijuotą įstatymą, nuo neatliktos laisvės atėmimo bausmės dalies bus atleidžiamos nėščios moterys ir motinos, auginančios vaiką pataisos įstaigoje ir nuteistos laisvės atėmimo bausme iki šešerių metų, taip pat nepilnamečiai, nuteisti laisvės atėmimo bausme iki trejų metų.

Amnestijos gali tikėtis ir nusikaltę neįgalieji, taip pat pusiaukelės namuose bausmę atliekantys nuteistieji, kurie nuo perkėlimo į pusiaukelės namus jau atliko trečdalį neatliktos laisvės atėmimo bausmės.

Nuo neatliktos arešto bausmės dalies bus atleidžiami nuteistieji, kurie tokią bausmę atlieka savo poilsio dienomis, taip pat švenčių dienomis ir per atostogas.

Vienais metais bausmės laikas bus sutrumpintas pirmą kartą laisvės atėmimo bausmę atliekantiems nuteistiesiems, jeigu jiems skirta bausmė neviršija trejų metų ir jeigu jų nusikalstamo elgesio rizika yra gerokai sumažėjusi arba žema. Dar daliai nuteistųjų bausmės bus sumažintos perpus, trečdaliu arba ketvirtadaliu.

Įstatymo kritikai teigia, kad amnestija kelia daugybę abejonių dėl teisingumo ir atpildo prasmės, nes taip gali būti iškreipiama pati teisingumo sąvoka. Kritiką išsakė ir lygių galimybių kontrolierė Agneta Skardžiuvienė, jos teigimu tokia amnestija gali pažeisti žmonių lygiateisiškumo principą ir prieštarauti Konstitucijai.

Laidoje dalyvauja: Seimo Žmogaus teisių komiteto pirmininkas Valerijus Simulik, seimo narys, konservatorius Laurynas Kasčiūnas, Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos Teisės skyriaus vedėjas Vytis Muliuolis, teisingumo ministras Elvinas Jankevičius, Lietuvos kalinių globos draugijos Reabilitacinio centro vadovė Milda Bliumenzonienė

xx29

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai