Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Ko trūksta visavertei Lenkijos ir Lietuvos draugystei?

07.15 Pirmadienis 13:05
Marijus Gailius

Naujasis Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda antrąją savo darbo dieną išvyksta su oficialiu valstybiniu vizitu – į Lenkiją. Lenkijos prezidentas, laukdamas svečio, LRT pasidžiaugė tokiu Lietuvos vadovo sprendimu, paminėdamas, kad tarp šalių „kurį laiką santykių būklė yra gera“.

Ar Lenkija pakankamai artima Lietuvai partnerė? Ko dar trūksta visaverčiams santykiams – ar tik racionalaus asmenvardžių rašymo dokumentuose sprendimo? Kokias rizikas Lietuvai sukelia pernelyg artimas santykis su šalimi, kuriai dėl radikalėjimo pirštu grūmoja Europos Sąjunga?

Apie dvišalius santykius ir prezidento G. Nausėdos misiją Lenkijoje diskutuoja Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Politologijos katedros vedėjas Andžejus Pukšto, publicistas, rašytojas Herkus Kunčius, Lenkijos lietuvių bendruomenės pirmininkė Jolanta Malinauskaitė-VektorienėVilniaus politikos analizės centro Medijų programos vadovas Donatas Puslys, Šalčininkų rajono savivaldybės tarybos narė Alicija Ščerbaitė.

xx266

Komentarai


Naujausi epizodai