Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Ko siekia sukilusios Lenkijos moterys?

11.17 Antradienis 13:05
Aurimas Perednis

Prieš keletą savaičių Lenkijos Konstitucinis teismas priėmė vieną griežčiausių abortų draudimų, draudžiantį daryti abortus beveik visais atvejais. Nuo šiol bus leidžiama nutraukti nėštumą tik tuo atveju, jei jis yra išžaginimo ar kraujomaišos pasekmė arba jei kyla grėsmė moters sveikatai. 

Tai sukėlė beprecedentę šimtų tūkstančių moterų protestų bangą visoje Lenkijoje. Kai kurie apžvalgininkai šias protesto bangas lygina su Solidarumo judėjimu Lenkijoje Nuosprendį sukritikavo Europos Taryba, kurios žmogaus teisių komisarė Dunja Mijatovič pavadino verdiktą „liūdna diena moterų teisėms“.

Į Lietuvą antradienį darbo vizito atvyksiantį Lenkijos prezidentą Andrzejų Dudą šalies aktyvistės pasitiks protestais.

Antroji tema: ar Seimas pats sau nustato karantino taisykles?

Laidoje diskutuoja VDU Politologijos katedros vedėjas Andžejus Pukšto, Lygių galimybių plėtros centro ekspertė Margarita Jankauskaitė, eisenos, palaikančios Lenkijos moteris, dalyvė Karina Klinkevičiūtė, Seimo narė Dovilė Šakalienė, VU TSPMI profesorius Ramūnas Vilpišauskas, Seimo narys Kęstutis Glaveckas, LSMU profesorius Mindaugas Stankūnas.

 

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.patreon.com/ziniuradijas

Komentarai


Naujausi epizodai