Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Ko reikia, kad mažėtų noras emigruoti?

10.11 Ketvirtadienis 13:05
Aurimas Perednis

Rugsėjo mėnesį iš Lietuvos išvyko 3508 žmonės, imigravo 1882. Tarp išvykusiųjų 98 proc. buvo Lietuvos piliečiai, tarp imigrantų didžioji dalis (68 proc.) – užsieniečiai. Vyriausybės užsakymu VDU mokslininkų atliktas emigracijos priežasčių tyrimas atskleidė tris pagrindines emigrantų grupes: siekiantys užsidirbti (56 proc. visų apklaustųjų), norintys išbandyti save (20,7 proc.) ir bėgantys nuo lietuviško valdymo (20,3 proc.).

Respondentai Lietuvą labiausiai kritikavo už korupciją, ekonominę nelygybę, pagarbos eiliniam žmogui trūkumą ir biurokratiją, o savo naujuose namuose labiausiai vertino pagarbų valdžios požiūrį į žmogų, optimalų santykį tarp atlyginimo ir atsakomybės bei visuomenės darną ir geranoriškumą.

Kas paskatintų juos sugrįžti – tai milijono vertas klausimas. Vienas aspektas, svarbus visose grupėse – tai pagarba žmogui.

Laidoje dalyvauja: Tarptautinės migracijos organizacijos Vilniaus biuro vadovė Audra Sipavičienė, VU Geomokslų instituto docentas Rolandas Tučas, banko „Luminor“ vyr. ekonomistas Žygimantas Mauricas, VDU dėstytojas, vienas iš tyrimo apie emigraciją autorių Dainius Genys.

 xx3

Komentarai


Naujausi epizodai