Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Ko laukti iš Joe Bideno kadencijos?

01.20 Trečiadienis 13:05
Aistė Čiučiurkaitė

Šiandien JAV atsibus naujame politiniame cikle – prisieks naujasis prezidentas Joe Bidenas.

„Maždaug keturiolika tūkstančių policijos pareigūnų, kurie prižiūri tvarką inauguracijos metu, nes laukiama incidentų ir riaušių“, – taip lygiai prieš ketverius metus JAV gyvenęs ir Busho administracijoje dirbęs lietuvis Arūnas Pemkus pasakojo apie tai ko tikimasi prieš tuo metu dar išrinktojo JAV prezidento Donaldo Trumpo inauguraciją.

Šiais metais dar gerokai prieš Joe Bideno inauguracijos į prezidentus dieną stebėjome masinius D.Trumpo šalinininkų protestus prie Kapitolijaus ir jo viduje. Tai pareikalavo 5 aukų.

Dėl to inauguracijos dieną bus sustiprintos saugumo pajėgos sostinėje. Šių metų inauguracijai įvykti kaip įprasta trukdo vis dar iš JAV neiškrapštoma COVID-19 pandemija. Tad vietoj minios Nacionalinėje alėjoje, Bideno priesaikos lauks susmaigstytos ir apšviestos JAV vėliavėlės.

Nueinantis prezidentas Donaldas Trumpas nutraukė 150 metų trukusią tradiciją, atsisakydamas dalyvauti naujojo prezidento inauguracijoje. Buvę prezidentai Bilas Klintonas, Džordžas Bushas, Barackas Obama ir D.Trumpo kadencijos viceprezidentas Mike‘as Pence‘as inauguracijoje dalyvaus.

Kartu su Joe Bidenu, prisieks ir pirmoji moteris JAV viceprezidentė Kamala Harris.

J. Bidenas bus 46-asis JAV prezidentas. Nepaisant aplinkybių, jis ketina sakyti viešą kalbą ant Kapitolijaus laiptų. Tai, įskaitant patį Bideną, yra darę 40 JAV prezidentų. Kiti kalbų nesakė, nes buvo ne išrinkti, o paskirti į pareigas dėl tuo metu prezidentavusio ir dėl ligos pasitraukusio arba atsistatydinusio šalies vadovo.

Pašnekovai: Linas Kojala, Rytų Europos studijų centro direktorius, Vygaudas Ušackas, buvęs Lietuvos ambasadorius JAV, Aidas Puklevičius, publicistas, komunikacijos specialistas, Žygimantas Pavilionis, buvęs ambasadorius Vašingtone, Justinas Mickus, Europos užsienio ryšių tarybos asocijuotas analitikas, Kembridžo universiteto studentas, Robertas S. Gilchristas, JAV ambasadorius Lietuvoje.

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.patreon.com/ziniuradijas

 

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.patreon.com/ziniuradijas

Komentarai


Naujausi epizodai