Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Kieno naudai projektuojami pensijų sistemos pokyčiai?

12.18 Pirmadienis 13:05
Ridas Jasiulionis

Šiandien spaudos konferencijoje socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis ir „Sodros“ direktorius Mindaugas Sinkevičius pristatė pensijų apskaičiavimo ir indeksavimo pokyčius.

Tuo tarpu Lietuvos investicinių ir pensijų fondų asociacija kad ministro Lino Kukuraičio subjektyviai interpretuojama situacija gali turėti negrįžtamų pasekmių II pensijų pakopos dalyviams ir bendram pasitikėjimui kaupimo sistema.

Praėjusią savaitę Lietuvos banko vadovas Vitas Vasiliauskas pensijų reformos komunikavimą pavadino „pasąmonės šūksniais“. LB Siūlo įteisinti asmenines sąskaitas, kurios būtų susietos su per gyvenimą sumokėtomis įmokomis valstybei ir išmokomis pensijai, nepriklausomai nuo darbo stažo sudarant sutartis su pensijų fondu.

„Sodros“ vadovas Mindaugas Sinkevičius šiandien sakė, kad „perskaičiavus senatvės pensijas, jos didės, jei sukauptas stažas viršija 30 metų. Kiek senatvės pensija dėl naujos tvarkos padidės, priklauso nuo stažo“.

Laidoje dalyvauja socialinės apsaugos ir darbo viceministrė Eglė Radišauskienė, Lietuvos investicinių ir pensijų fondų asociacijos prezidentas Šarūnas Ruzgys, „Sodros“ direktorius Mindaugas Sinkevičius, Lietuvos banko Ekonomikos ir finansinio stabilumo tarnybos direktorius Gediminas Šimkus, asociacijos „Investors‘ Forum“ mokesčių darbo grupės vadovas Kęstutis Lisauskas.

2 variantas

Komentarai


Naujausi epizodai