Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Kiek euras viską pabrangino Lietuvoje?

12.16 Pirmadienis 13:05
Ridas Jasiulionis

Šiandien Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas surengė spaudos konferenciją euro įvedimo Lietuvoje penkmečio proga. Nors euro įvedimas buvo susijęs ir su tam tikromis išlaidomis, nauda gerokai viršija sąnaudas, rodo Lietuvos banko ekonomistų skaičiavimai.

„Išaugę reitingai ir sumažėjusi rizika leido Lietuvai skolintis pigiau. Vien dėl atpigusio skolinimo valstybė per penkerius metus sutaupė 334 mln. Eur. Už šią sumą būtų galima pastatyti du nacionalinius stadionus arba visus metus finansuoti viešąsias išlaidas vaistams“ - rašoma LB pranešime.

Euro įvedimas turėjo ir antrąją medalio pusę, susijusią su tam tikromis sąnaudomis bei kainų kilimu. Europos Sąjungos statistikos tarnybos (Eurostato) vertinimu, litų keitimo į eurus poveikis kainoms buvo vienkartinis ir labai nedidelis. Infliacija 2015 m. pradžioje dėl euro įvedimo padidėjo 0,11 proc. punkto. „Labiausiai kainų kilimą Lietuvoje veikia ne euras savaime, o sparčiau auganti ekonomika. Su euru tiesiog sparčiau artėjame prie ES vidurkio – tiek kainų, tiek realių pajamų“, – sako V. Vasiliauskas.

Vitas Vasiliauskas sako, kad euras yra unikali pasaulyje valiuta, nes „kalbame ne tik ekonominę, bet ir apie politinę integraciją. Kažko panašaus pasaulyje nelabai matome“.

Laidoje dalyvauja Lietuvos banko Pinigų politikos skyriaus viršininkas Sigitas Šiaudinis, VU sociologas, ekonomistas, prof. Romas Lazutka, ekonomistas, finansininkas Vaidas Navickas, Europos Parlamento narys Stasys Jakeliūnas, žurnalistas, apžvalgininkas Jacekas Komaras.

Komentarai


Naujausi epizodai

kur-skuba-z-karta-67676-1597390457 Citata