Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Kas turėtų prisiimti atsakomybę už planetos likimą: korporacijos ar mes?

10.11 Penktadienis 13:05
Marijus Gailius

Vienas įtakingiausių leidinių pasaulyje „The Guardian“ skelbia milžiniško masto tyrimą apie planetos teršėjus. Pagal pusmetį didžiulės komandos rinktus ir apdorotus duomenis, 20 bendrovių atsakingos už daugiau kaip trečdalį šiltnamio dujų teršalų. Maža to, dauguma didžiųjų bendrovių kaip „Chevron“, „Exxon“, „BP“,„Shell“, „Gazprom“ ir ateityje ketina didinti iškastinio kuro gavybos apimtis, taip dar labiau teršdamos atmosferą, nors pasaulio šalys yra susitarusios priešingai – stabdyti anglies dioksido kiekio augimą.

Leidinio tyrimuose atskleidžiamas ir kai kurių automobilių gamintojų dviveidiškumas.

Diskutuoja tyrimų žurnalistė Birutė Davidonytė, aplinkosaugininkas ir politikas Kęstutis Navickas, buvęs autoverslininkų asociacijos ilgametis prezidentas Stasys Brundza, ryšių su visuomene profesionalas, Lietuvoje atstovavęs ir „Chevron“ interesams, Linas Kontrimas, aplinkosaugininkė Justina AnglickytėLietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentas Robertas Dargis.

xx330

Komentarai


Naujausi epizodai