Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Kas naujo karo su virusu Lietuvos fronte?

03.23 Pirmadienis 13:05
Ridas Jasiulionis

Lietuvoje iki šiandienos vidurdienio buvo patvirtinti 154 koronaviruso atvejai, pranešė Vyriausybė. „Per vakar dieną yra ištirti 278 ėminiai, iš jų 40 naujų teigiamų atvejų nustatyta, šiuo metu Lietuvoj turime nustatytus 154 atvejus iš viso“, – per spaudos konferenciją pirmadienį sakė sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga. Vyriausybė planuoja trečiadienį pratęsti karantiną, kuris prieš savaitę paskelbtas siekiant suvaldyti koronaviruso plitimą. Šiandien planuojama paskelbti privalomą karantiną grįžtantiems iš užsienio, nes šiuo metu jiems siūloma izoliuotis savanoriškai.

Prof. Vytautas Kasiulevičius šiandien paskelbė tokį neatidėliotinų veiksmų planą infekcijos plitimo greičiui sumažinti:

1. Visų medikų apsauga (respiratoriai ir kt. visiems, minimalūs kontaktai tarp kolegų ir nuotolinės darbo formos ligoninėse. Privalomas visų medikų PGR testavimas kas 7 paras. Grįžusių po karantino medikų privalomas testavimas prieš grįžtant į darbą.

2. Privalomas 14 parų karantinas visiems atvykstantiems iš užsienio ir PGR testavimas prieš vykstant į darbą.

3. Maksimali (2 metrų) distancija ir judėjimo kontrolė iš ir į COVID-19 plitimo židinius.

4. Keičiame taktiką dėl medicininių kaukių. Kol atvejai buvo atvežtiniai, galėjome jų nenaudoti. Esant tokiam infekcijos plitimo greičiui ir klastingai ligos klinikai, medicinines kaukes rekomenduoti naudoti viešose vietose, kur galimas bet koks kontaktas arčiau kaip 2 metrų atstumu.

Laidoje dalyvauja VU prof. Vytautas Kasiulevičius, psichiatrė, viena iš MED'o.lt projekto koordinatorių Brigita Kaleckaitė, Lietuvos savivaldybių asociacijos prezidentas Mindaugas Sinkevičius, Lietuvos vaistinių asociacijos pirmininkė Dangutė Mikutienė, priėmimo, šeimos gydytojas, buvęs karo medikas Vilius Kočiubaitis.

Komentarai


Naujausi epizodai