Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Kas laukia sveikatos paslaugų?

10.07 Trečiadienis 13:05
Aurimas Perednis

„Per rugsėjo-spalio mėnesius yra užregistruoti 205 medikų susirgimo atvejai“, – sako NVSC atstovė Daiva Razmuvienė. Augant užsikrėtusių skaičiui, pradedama galvoti ir diskutuoti, kaip bus su planinėmis ir ambulatorinėmis sveikatos paslaugomis, ar nebus jos apribotos.

Pasak sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos, planinių sveikatos priežiūros paslaugų ribojimas priklausytų nuo COVID-19 rezervinių lovų užimtumo procento. Šiuo metus jis siekia beveik 40 proc. Dėl ambulatorinių paslaugų, tie rodikliai buvo sudėlioti anksčiau: buvo numatyta, kad 50 atvejų Lietuvoje ir 100 atvejų konkrečioje savivaldybėje. „Bet tikrai šiuos rodiklius peržiūrėsime, nes matome, kad jie nelabai koreliuoja su stacionarų užimtumu. Tikrai juos reikės keisti“, – žadėjo vakar ministras.

Antroji laidos tema – minima oraus darbo diena ir profsąjungų piketas prie Vyriausybės dėl MMA didinimo. Kiek turėtų didėti minimali mėnesio alga?

Diskutuoja Valstybinės ligonių kasos vadovas Gintaras Kacevičius, Lietuvos pacientų organizacijų atstovų tarybos pirmininkė Vida Augustinienė, gydytojų sąjungos vadovas Liutauras Labanauskas, Kauno klinikų vadovas Renaldas Jurkevičius, Klaipėdos profsąjungų vadovas Raimondas Tamošauskas, Lietuvos verslo konfederacijos prezidentas Andrius Romanovskis.

Komentarai


Naujausi epizodai