Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Kas kaltas dėl drastiškai augančių dujų kainų?

09.24 Penktadienis 13:05
Aurimas Perednis

Pasaulio ir Europos rinkose panika dėl drastiškai išaugusių gamtinių dujų kainų. Jos nuo kitų metų sausio gerokai brangs ir Lietuvos buitiniams vartotojams. Vakarų rinkose dujų kaina dabar siekia apie 70 eurų už megavatvalandę, o Lietuvoje – 46 eurus, tačiau tendencijos rodo, kad kaina priartės prie europinių kainų ir kol kas nesimato potencialo jai sumažėti.

Artėjant šildymo sezonui Europos šalys svarsto priemones šiai energetinei krizei sušvelninti, Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos pirmininkas Renatas Pocius sako, jog bus bandoma maždaug perpus sumažinti kainų augimą, o tam reikės ir valdžios sprendimų.

Antroji laidos tema: kodėl aktyvistai protestuos prieš medžių kirtimą Vilniuje?

Diskutuoja Seimo energetikos ir darnios plėtros komisijos pirmininkas Justinas Urbanavičius, INVL grupės vyriausioji ekonomistė Indrė Genytė-Pikčienė, buvęs kainų komisijos pirmininkas, Vilnius tech universiteto profesorius Vidmantas Jankauskas, VU Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto dėstytojas, energetikos ekspertas Romas Švedas, „Fridays for Future Vilnius" grupės narys Jokūbas Tvaska, Vilniaus miesto vyriausiasis architektas Mindaugas Pakalnis.

 

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.patreon.com/ziniuradijas

Komentarai


Naujausi epizodai