Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Kas juoksis paskutinis Ukrainoje?

04.23 Antradienis 13:05
Ridas Jasiulionis

Komikas Volodymyras Zelenskis sekmadienį triuškinamu rezultatu išrinktas Ukrainos prezidentu. 41-ių televizijos žvaigždės kampanija prasidėjo nuo pokšto, bet jis sėkmingai pasinaudojo Ukrainos elito krize ir privertė šalies politinį isteblišmentą nusileisti.

Rėmėjai mato politikos naujoką kaip šviežio oro gūsį, bet kritikai teigia, kad jis tėra kadenciją baigiančio prezidento Petro Porošenkos priešininkų marionetė.

V. Zelenskio iškilimo istorija buvo lygiai tokia pati, kaip televizijos seriale, kurio trečias sezonas prasidėjo likus kelioms dienoms iki pirmojo rinkimų turo. Seriale „Liaudies tarnas“ („Sluha narodu“) V. Zelenskio vaidinamas istorijos mokytojas tapo prezidentu, smarkiai išplitus jo skambiam vaizdo pasisakymui apie korupciją Ukrainoje.

Tapęs tikru kandidatu, V. Zelenskis trynė ribą tarp politikos ir pramogos. Jis vengė interviu ar tradicinių kampanijos renginių, rinkėjus pasiekdavo per socialinius tinklus ir keliaudamas su savo komikų trupe.

Rinkimus pralaimėjęs prezidentas Petro Porošenka pasveikino savo oponentą V. Zelenskį su pergale ir pasiūlė jam savo ir savo komandos pagalbą per pereinamąjį laikotarpį.

Ukrainoje rudenį numatyti ir eiliniai Aukščiausios Rados rinkimai, bet pasigirdo kalbos, kad išrinktasis prezidentas V. Zelenskis gali inicijuoti pirmalaikius rinkimus, siekdamas pasinaudoti populiarumo banga savo įkurtos partijos „Tautos tarnas“ naudai.

Laidoje dalyvauja Lietuvos ambasadorius Ukrainoje Marius Janukonis, Vilniaus politikos analizės instituto analitikas Marius Laurinavičius, Ukrainos kariams paramą teikiančios organizacijos „Mėlyna ir geltona“ vadovas Jonas Ohmanas, Seimo Europos reikalų komiteto pirmininko pavaduotojas Andrius Kubilius, buvęs Ukrainos ekonomikos ministras Aivaras Abromavičius, prodiuseris, laidų vedėjas, buvęs Seimo pirmininkas Arūnas Valinskas

xx209

Komentarai


Naujausi epizodai