Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Karantinuotis ar testuotis?

10.29 Ketvirtadienis 13:05
Aistė Čiučiurkaitė

Slovakija karantino neskelbia, bet testuos visus iš eilės. Tyrimai turėtų prasidėti šį savaitgalį, pranešė šalies ministras pirmininkas Igoris Matovičius.

„Reuters“ praneša, kad praėjusį savaitgalį buvo atlikti bandomuosius tyrimus keturiuose koronaviruso itin paveiktuose regionuose. Tyrimuose dalyvavo daugiau nei 90 proc. žmonių. Išanalizavus mėginius, nustatytas beveik 4 proc. siekiantis infekcijos paplitimas. Tiesa, I. Matovičius nepaisė mokslininkų rekomendacijų. O jie suabejojo tokio plano efektyvumu.

Šiandien prezidentas Gitanas Nausėda susitinka su sveikatos apsaugos ekspertų kariauna: prof. Vytautu Kasiulevičiumi, prof. Mindaugu Stankūnu, prof. Edita Sužiedėliene, prof. Kęstučiu Petrikoniu ir prof. Aurelija Žvirbliene. O kaip dažnai politikai kreipiasi į juos patarimo dėl COVID-19 valdymo? Mokslininkai savo patarimais dalinasi žiniasklaidoje, socialiniuose tinkluose. Tačiau kiek į tai reaguoja, įsiklauso politikai?

Lietuvoje pastarosiomis savaitėmis sparčiai daugėja naujų koronaviruso atvejų, naujausiais duomenimis, sergamumas siekia 168,2 atvejo 100 tūkst. gyventojų.

Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas paskelbė, kad visoje šalyje vėl įvedamas karantinas, siekiant suvaldyti nerimą keliančia sparta plintančio koronaviruso antrąją bangą. Suvaržymai įsigalios šiandien vakare ir tęsis mažiausiai iki gruodžio 1 dienos.

„Virusas Prancūzijoje plinta sparta, kokios neprognozavo net didžiausi pesimistai“, – pabrėžė prezidentas.

Vokietijoje mėnesiui įvedamas dalinis karantinas, apimantis restoranų, sporto salių ir teatrų uždarymą.

Pašnekovai: Marius Čiurlionis, Sveikatos apsaugos ministro patarėjas, Vaidotas Beniušis, BNS vyriausiasis redaktorius, Linas Slušnys, psichologas, išrinktasis Seimo narys, Nerijus Aleksiejūnas, Lietuvos ambasadorius Prancūzijoje,  Aurelija Žvirblienė, VU Gyvybės mokslų centro profesorė, Andrius Užkalnis, apžvalgininkas.

Komentarai


Naujausi epizodai