Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Kam kelia grėsmę angliški įmonių pavadinimai?

02.18 Antradienis 13:05
Aurimas Perednis

Angliškų pavadinimų kupini mūsų miestai. Vieni mano, kad čia nėra jokio Lietuvos išskirtinumo, nes pasaulis globalėja ir tai neišvengiama, kiti sako, kad tai kelia grėsmę lietuvių kalbai. Informacija pateikimas anglų kalba, ne lietuvių kalba, nėra normali situacija sako Kalbos komisijos vadovas Audrys Antanaitis.

Valstybinė kalbos inspekcija atkreipia visuomenės dėmesį, kad nuo šių metų pradžios registruojama daug angliškų ir netaisyklingos darybos įmonių pavadinimų.

Laidoje diskutuoja Valstybinės lietuvių kalbos komisijos pirmininkas Audrys Antanaitis, Investuotojų forumo vykdančioji direktorė Rūta Skyrienė, Valstybinės kalbos inspekcijos viršininkas Audrius Valotka, kalbininkė, prof. Loreta Vaicekauskienė, Seimo Kultūros komiteto narys Mantas Adomėnas.

Komentarai


Naujausi epizodai